Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi

İdrar kaçırma sorunu kadınlar arasında düşünüldüğünden çok daha yaygındır. Her ne kadar ilerleyen yaşla birlikte bu sorunun ortaya çıktığı düşünülse de 30 yaş ve üzerindeki doğum yapmış ya da yapmamış kadınların bu sorunla yüzleşme ihtimalleri bulunur. Kimi zaman günlük hayatı tamamen etkileyen bu sağlık sorununu yaşayanlar; toplumdan soyutlanmaya kadar varan zorlu ve yıpratıcı bir süreçle yüzleşmek zorunda kalırlar.

Gülmek, egzersiz yapmak ve hapşırmak gibi sıradan eylemler bile kabusları haline gelebilir. Çünkü istemsiz bir şekilde idrar yaptıkları gerçeği onları hem fiziksel hem de psikolojik olarak sarsar. Bu nedenle evden çıkmak istemezler, özel hayatlarında sorunlar başlar ve belki de en önemlisi kendilerini sürekli mahcup hissederler.

İdrar Kaçırmanın Nedenleri Nelerdir?

Yaşın ilerlemesi, geçirilen vajinal enfeksiyonlar, kalıtımsal faktörler, obezite, doğum sırasında yaşanan zorluklar, hormonal değişimler, kronik kabızlık, diyabet, astım ve yük kaldırma gibi farklı nedenlerle oluşan idrar kaçırma; ciddi bir sağlık sorundur. Belirtileri başladığı zaman tedavi edilmezse zaman içerisinde kronikleşebilir ve kadınların hayat kalitesini ciddi oranda azaltır.

İdrar Kaçırma Tedavileri Nelerdir?

İdrar kaçırma sorununa yol açan nedenlerin belirlenmesi doğrultusunda hastalarımızın farklı tedavi seçenekleri bulunur. İlaçla tedavi, cerrahi tedavi, Kegel egzersizleri gibi farklı yöntemlerle hastalarımızın sorunları çözülebilir. Ancak yeniden altını çizmek istiyoruz, idrar kaçırma sorununa yol açan faktörlerin tedavi yöntemlerini farklılaştırabileceğinin bilinmesi gerekir.

Hastalarımız güldüklerinde, öksürdüklerinde, hapşırdıklarında diğer bir deyişle karın içi basıncının arttığı durumlarda; ki bu durumda Üriner İnkontinans sağlık problemi söz konusudur; lazer tedavisiyle sorunlarına çözüm üretebiliyoruz.

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi

Hastalarımızın günlük hayatlarını ve sosyal yaşantılarını olumsuz yönde etkileyen idrar kaçırma sorununu lazer tedavisi uygulayarak hızlı ve pratik bir şekilde sonlandırıyoruz. Ağrısız, acısız işlemlerin ardından hastalarımız kısa sürede günlük hayatlarına dönebiliyor. Lazerle idrar kaçırma tedavisi sırasında anestezi verilmiyor, işlem kısa sürüyor ve cerrahi bir müdahale söz konusu olmadığı için enfeksiyon kapma riski minimum seviyeye indiriliyor.

Lazerle idrar kaçırma tedavisinin faydalarından yararlanılabilmesi için hastalarımızın yaşadıkları bu sağlık sorununu ertelememelerini öneriyoruz. Günlük hayatlarının daha fazla etkilenmemesi ve sağlık sorunlarının ilerlememesi adına bir an önce destek almaları gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

dis-genital-bolge-beyazlatma
Dış Genital Bölge Beyazlatma

Kozmetik amaçla yapılan genital estetik işlemlerinden biridir dış genital bölge beyaz…

Devamını Oku
vajinal-kuruluk
Vajinal Kuruluk

Vajinanın gereğinden fazla kuru olması ve cinsel ilişki sırasında dahi bu kuruluğun d…

Devamını Oku
Labioplasti
Labioplasti

Kozmetik amaçla yapılan genital estetik operasyonları arasında yer alan “labioplasti”…

Devamını Oku