Dış Genital Bölge Beyazlatma

Dış Genital Bölge Beyazlatma

Kozmetik amaçla yapılan genital estetik işlemlerinden biridir dış genital bölge beyazlatma; vulva beyazlatma ya da renk açma olarak da adlandırılabilir. Hastalarımızın genital bölgelerindeki; özellikle büyük dudak olarak bilinen kısımlarda, zaman içerisinde meydana gelen koyulaşma rahatsız edici olabilmektedir.

Hastalarımızın sağlığı ile doğrudan ilgili olmayan ancak psikolojik olarak rahatsız oldukları bu değişimin düzeltilmesi oldukça kolay bir işlemdir. Kliniğimizde yaklaşık 20 dakikalık bir lazer işlemiyle hastalarımızın problemlerini çözüyor ve özgüvenlerinin yerine gelmesine yardımcı oluyoruz. Lazerle genital bölge beyazlatma işlemi dış dudaklarda, iç dudaklarda, vajina ve vulvada güvenle uygulanabildiği için hastalarımızın çoklu taleplerine yanıt verebiliyoruz.

Dış Genital Bölgenin Rengi Neden Koyulaşır?

Vulva adı verilen dış genital bölgede meydana gelen renk koyulaşmalarının farklı nedenlerinin olduğunu biliyoruz. İlerleyen yaş, hormonal değişimler, kalıtım, enfeksiyonlar, sentetik kumaşlı iç çamaşırların tercih edilmesi, doğum yapılması, kullanılan doğum kontrol hapları, cilt hastalıkları ve tercih edilen epilasyon yöntemleri gibi faktörler zaman içerisinde özellikle büyük dudaklarda renk değişimlerine yol açabilir.

Genital Bölge Beyazlatmada Lazer Teknolojisinin Avantajları

Genital bölgede renk koyulaşma sorunu yaşayan hastalarımıza uyguladığımız lazer seansları sonrasında fark hemen hissedilir. Kişinin cilt yapısına ve cilt özelliğine göre seans sayıları 2-3 seans olarak belirlenebilir. Ciltteki koyu rengin açılmasının yanı sıra haliz hazırda bölgede lekeler varsa hastalarımız bu lekelerden de kurtulabilir.

Lazer seansından önce dikkat edilmesi gerekenlere uyulduğu takdirde lazer seanslarımız oldukça etkili ve verimli sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Dış genital bölge renk açma lazer seanslarından önce hastalarımızın 3 gün süre ile işlem görecek bölgeye krem sürmemeleri ya da tıraş etmemeleri öncesinden söylenir.

Lazer teknolojisiyle ilgili bazı endişelerin günümüzde devam ettiğini biliyoruz. Ancak teknolojinin ilerlemesi ve hastalarımızın bilinçlenmesiyle birlikte lazer tedavisinin uzmanlar tarafından uygulanması halinde zararı olmadığını söyleyebiliriz.

Lazer ile genital bölge beyazlatma seanslarından sonra hastalarımız kısa sürede günlük hayatlarına dönebilirler ve özgüvenleri arttığı için psikolojik olarak kendilerini rahatsız hissetmezler.

İşlem başlamadan lokal anestezik etkisi olan kremler bölgeye sürüldüğü için hastalarımız seanslar sırasında ağrı ya da acı da hissetmezler.

Özgüvenli ve sağlıklı günlere…

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

vajinal-kuruluk
Vajinal Kuruluk

Vajinanın gereğinden fazla kuru olması ve cinsel ilişki sırasında dahi bu kuruluğun d…

Devamını Oku
lazerle-idrar-kacirma-tedavisi
Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi

İdrar kaçırma sorunu kadınlar arasında düşünüldüğünden çok daha yaygındır. …

Devamını Oku
Labioplasti
Labioplasti

Kozmetik amaçla yapılan genital estetik operasyonları arasında yer alan “labioplasti”…

Devamını Oku