Cinsel İşlev Bozukluklarında Genital Estetik Uygulamaları

Kadınlarda görülen cinsel işlev bozuklukları aile hayatını olduğu kadar kadınların mutluluğunu da etkiliyor. Günümüzde estetik uygulamaların çeşitlenmesi kadınların özgüvenlerini arttıran ve aynı zamanda cinsel anlamda kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayan değişimleri yaşamalarını mümkün kılıyor. Hem cerrahi girişimlerle hem lazer uygulamaları hem de dermokozmetik uygulamalarla gerçekleştirilebilen genital estetik operasyonları fonksiyonel ve kozmetik açıdan kadınların memnuniyetini kazanıyor.

Labioplasti

Kadın genital organının iç dudak olarak adlandırılan kısımları normal şartlar altında dışarıdan belli olmayacak bir yapıya sahiptir. Ancak zaman içerisinde bölgede meydana gelen sarkmalar veya hacimsel artışlar kadınların hem cinsel hem de günlük hayatını etkileyebilir. Özgüven kaybına neden olan iç dudak sarkmaları labioplasti adı verdiğimiz genital estetik ameliyatı ile küçültülebilir. Böylece iç dudaklar anatomik olarak dış dudaklar tarafından korunur hale getirilirken kadınların cinsel hayatlarında kendilerine güvenmeleri sağlanabilir.

Vajinoplasti

Hormonal değişimler, geçmiş dönemde geçirilen doğumlar, cerrahi işlemler veya ilerleyen yaşa bağlı olarak vajinada gevşeme ve elastikiyet kaybı meydana gelebiliyor. Vajina genişlemesine bağlı olarak kadınların da erkeklerin de cinsellikten aldığı tatmin azalabilir. Cerrahi olarak vajina kanalındaki kasların sıkılaştırılmasını ve yeniden yapılandırılmasını sağlayan vajinoplasti cerrahisi sonrası hem kadınlar hem de erkekler açısından cinsel ilişkide tatmine ulaşmak kolaylaşıyor.

Genital PRP Uygulamaları

Platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma yani PRP uygulamaları sırasında kişinin kendisinden alınan kan santrifüj edilerek elde edilen trombosit zengini plazma cilde enjekte edilir. Bu plazmanın içerisinde büyüme faktörleri ve protein bulunduğu için enjeksiyon bölgesinde gençleşme, yenilenme ve sıkılaşma meydana gelir. Herhangi bir kimyasal içermediğinden güvenle uygulanabilen PRP işlemi genital estetik alanında da sıklıkla tercih edilmektedir.

Genital PRP uygulamaları ile vajina sıkılaştırılabilir, gençleştirilebilir, G noktasının hassasiyeti arttırılabilir, dış genital bölge sıkılaştırılabilir, klitoris hassasiyeti yükseltilebilir ve hafif düzeydeki idrar kaçırma sorunları tedavi edilebilir. Yaklaşık 10 dakika süren PRP uygulamaları ile cinsel yaşam kalitesinde ve özgüvende artış sağlanabilir.

Dolgu ile G Noktası Büyütme

Orgazm sürecinde klitorisle birlikte büyük role sahip olan G noktası vajina ön duvarında yer alır. Anorgazmi tedavisi kapsamında G noktasının dolgu ile büyütülmesi mümkündür. Dolgu maddelerinin içerisinde yer alan hyaluronik asit sayesinde doku canlanması da sağlandığından kadınların cinsel tatmin yaşaması kolaylaşır. Ameliyatsız genital estetik uygulamaları kapsamında yer alan dolgu ile G noktası büyütme işlemine PRP uygulaması da dahil edilebilir.

Bu blog yazımda genital estetik uygulamaları ve genital estetik cerrahileri hakkında kısa bir bilgilendirme gerçekleştirdim. Lazer teknolojisinin de dahil olduğu alternatif tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

keskesiz-dogum-hakkinda-yanlis-bilinenler
Keşkesiz Doğum Hakkında Yanlış Bilinenler

İzmir’deki yalnızca birkaç Keşkesiz Doğum Merkezi arasında yer aldığımız için keşkesi…

Devamını Oku
4-boyutlu-ultrason-ile-bebeginizi-es-zamanli-seyredebilirsiniz
4 Boyutlu Ultrason İle Bebeğinizi Eş Zamanlı Seyredebilirsiniz

Hamile olunduğu gerçeği ile ilk defa ne zaman yüzleşilir? Sadece tahlil sonuçları bu …

Devamını Oku
saglikli-bir-gebelik-icin-10-ipucu
Sağlıklı Bir Gebelik İçin 10 İpucu

Sağlıklı bir gebelik için önemli ipuçlarını sizler için bir araya getirdim. Bu yazımd…

Devamını Oku