Genital Estetiğe Talep Yükseliyor

Kozmetik kaygıların arttığı doğru, ancak genital estetik taleplerinin artmasının altındaki nedenler çok daha derin, çok daha kapsamlı. Kadınlar güzel olmak ister, özgüvenleri kendilerini güzel hissettikleri zaman artar. Duruşları, bakışları ve kendilerini ifade edişleri dahi farklılaşır. Güzel olduklarının kendilerine söylenmesinden ziyade nasıl hissettikleri daha önemlidir. İşte bu nedenledir ki genital estetik işlemlerine talep hızla artmaktadır.

Kadınların kendilerini keşfetmeleri, bilgiye erişim olanaklarının sonsuzlaşması aynı zamanda eleştirel bir bakış açısına sahip olmalarına yol açmıştır. Kadınlar önce kendilerine bakarlar ve umutsuzca kabul ettikleri gerçeklerin değiştirilebileceğini fark ettikleri anda çözüm aramaya başlarlar.

Son yıllarda genital estetik yaptıran kadınların sayısında hızlı bir yükseliş olduğu bilinmektedir. Burun, göğüs ve yüz estetikleri kadar genital estetik operasyonlarının gündemde olmaması bu işlemlerin mahremiyetiyle ilgilidir.

Genital estetik operasyonlarının lazer ile yapılabilmesi estetik yaptırmak isteyen kadınların avantajlarını arttırmaktadır. Bu işlemlerde cerrahi müdahale yapılmaz, anestezi verilmez, kesi atılmadığı için yara iyileşmesi için beklenmesi gerekmez. Lazerle genital estetik işlemlerinden sonra kadınlar günlük hayatlarına devam edebilirler. İşlem ağrısız ve acısız olup 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlandığı için öğle arasında bile yaptırılabilir. Yaptırılan işlemin etkileri uzamadığı için kadınlar kimseye izahat vermek zorunda da kalmazlar. İşte bu onlar için en büyük özgürlük haline gelir.

Genital Estetik İşlemlerinin Psikolojik Etkileri Göz Ardı Edilmemeli

Lazerle genital estetik işlemleri kapsamında iç ve dış dudaklar küçültülebiliyor, vajina sıkılaştırılıyor, dış genital bölgede meydana gelen renk koyulaşmaları beyazlatılıyor ve vajinadaki kuruluk sorunu ortadan kaldırılıyor.

Bu işlemlerin sonunda kadınlar hem fiziksel hem de psikolojik olarak farklılık yaşayabiliyor. Özgüvenleri ciddi şekilde yükseliyor, kendilerine duydukları güven cinsel hayatlarını canlandırıyor. Eşleriyle yaşadıkları sorunlar azalırken daha mutlu bir hayatları oluyor. Mutluluğu cinselliğe indirgemek değil niyetimiz, ancak sağlıklı bir ilişki için öneminin yadsınabileceğini de düşünmüyoruz. Üstelik genital estetik işlemleri sonrasında kadınların konforunun artırıp daha rahat hareket edebilmeleri gibi hayat kalitelerini yükselten avantajlar da sunuluyor.

Daha önceki zamanlarda bilgi eksikliği ve dolayısıyla farkındalığın düşüklüğü sebebiyle genetik estetik işlemleri revaçta değildi. Ancak artık hem farkındalığın artması hem de modern tıbbın sunduğu imkanlarla genital estetik işlemlerinin yıldızı giderek parlıyor ve görünüyor ki; parlamaya devam edecek…

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

trafik-kaynakli-hava-kirliligi-ve-gebelik
Trafik Kaynaklı Hava Kirliliği ve Gebelik

Gebelik dönemi her kadının hayatında özel bir yere sahiptir. Bu süreçte beslenme dahi…

Devamını Oku
ilk-kez-hamile-kalanlarin-bilmesi-gereken-onemli-gercekler
İlk Kez Hamile Kalanların Bilmesi Gereken Önemli Gerçekler

İlk kez anne olacaksanız sevinçli haberi duyduğunuz andan itibaren hayatınızın bir da…

Devamını Oku
gebelik-surecinde-beslenmeye-dahil-edilmesi-gereken-vitamin-ve-mineraller
Gebelik Sürecinde Beslenmeye Dahil Edilmesi Gereken Vitamin ve Mineraller

Gebelik bir kadının hayatı boyunca yaşayabileceği en heyecanlı ama aynı zamanda en ka…

Devamını Oku